ליסינג פרטי – המהפכה הבאה בכבישי ישראל

 • ליסינג פרטי

  המאה ה-21 התחילה עם מהפכה בכבישי ישראל – מהפכת הליסינג התפעולי. לראשונה החלו מקומות עבודה לספק לעובדים שלהם רכבים בכמויות גדולות, תוך ביצוע עסקאות חכירה עם חברות הליסינג שהוכיחו את עצמן כמשתלמות הן לחוכרים והן לחברות. כמות הרכבים בבעלות פרטית ירדה באופן משמעותי.


  מאז שנת 2010 מתחוללת מהפכה חדשה שצפויה גם היא להקטין את מספר הרכבים בבעלות פרטית – מהפכת הליסינג הפרטי.

  מהו ליסינג פרטי?

  עסקת ליסינג פרטי בין לקוח לחברת ליסינג דומה מאוד לעסקת ליסינג תפעולי בין עסק לחברת ליסינג: בשני המקרים הלקוח אינו רוכש רכב אלא חוכר אותו מהחברה תמורת מקדמה ותשלום חודשי.

  היתרון שבעסקת ליסינג כזו עבור הלקוח הוא ברור: במקום לשלם את מלוא הסכום עבור רכב חדש (סכום שהוא מחוץ להישג ידם של רבים), הלקוח משלם סכום התחלתי נמוך במידה משמעותית (בין 20 ל-50 אחוז משווי הרכב), כאשר יתרת התשלום נפרשת על פני תקופת התשלום החודשי שנקבעה. למעשה, בחלק מהמקרים הלקוח כלל לא משלם את מלוא הסכום – בחלק מעסקאות הליסינג הפרטי, כאשר מסתיימת תקופת הליסינג שנקבעה בחוזה ניתנת ללקוח האפשרות לשלם את יתרת המחיר של הרכב או להתחיל מחדש את תקופת הליסינג עם רכב חדש.

  מה מרוויחה מכך חברת הליסינג? בהנחה שהלקוח אינו מעוניין לרכוש את הרכב בתום תקופת הליסינג, החברה אמנם קיבלה בעבורו פחות כסף מהשווי ההתחלתי שלו, אבל היא יכולה למכור את הרכב בשוק הרכבים המשומשים כאשר התשלום בעבור המכירה ביחד עם הכסף שקיבלה עד כה מהחוכר הוא גבוה יותר מאותו שווי התחלתי. מדובר בעסקה שכולם מרוויחים ממנה.
  מהפכת הליסינג הפרטי פתחה מגוון אפשרויות לרכישת רכב חדש עבור לקוחות המתקשים לממן רכישה כזו. לפני הכניסה לעסקת ליסינג פרטי חשוב לבדוק מה כוללת החבילה שמציעה חברת הליסינג מבחינת תנאי התשלום והשירותים הנלווים.