פיג'ו 5008: החלטה נבונה למהירי החלטה

 • פיג'ו 5008: החלטה נבונה למהירי החלטה

  בדומה ל208 עליה דיברנו וביצענו מבחן דרכים במאמר קודם, ה5008 אינה נושאת את כתר היופי, אך בהחלט נשמר לה תואר החן. זאת כאמור כלפי חוץ, וכאשר לא שופטים רק את הקנקן אלא גם את מה שיש בו, מגלים מערכת אבזור שמסוגלת לפנק כל היושב בה כאילו ישב במחלקת עסקים, ומכאן שבעניין זה לפחות, היא מהטובות בקטגוריה.  כשהחלטנו לבצע לפיג'ו 5008 מבחן דרכים, לא עלתה בדעתנו המחשבה לרמת הגימור אליה נחשפנו, ובשל כך בחרנו לפרוט את אופיו של הרכב בנוסף לחזותו המעודנת. אם זה בתא אחסון גדול ומרווח המאפשר מקום ללפחות שתי מזוודות גדולות (ועוד קצת), ממשיך בסביבת הישיבה בתא הנוסעים המעידה על איכות חומרים בחלק האחורי ברכב כמו גם בקדמי שמאפשר חוויית נהיגה מקסימאלית.

  מתחת למנוע נפגשנו עם עוצמה בדמוי 1.6 ליטרים המספקים 156 כ"ס ותיבת שישה הילוכים המאפשרת ביצועים נהדרים ועם זאת, צריכת דלק מרשימה ביחס לקטגוריה (12 ק"מ לליטר).
  בחינת הרכב על הכביש, הוכיחה את הכתוב לעיל כאשר חווינו בעצמנו את העצמה (היחסית) שהרכב מפיק הודות למנוע בעל מגדש הטורבו.

  אך איכות החומרים והביצועים אינם הכל, שכן ישנו גם נושא הבטיחות. בעניין זה, הנתונים אמנם מראים מגמה חיובית של בטיחות והתנהגות כביש טובה באופן יחסי, אך עדיין אינם עומדים בקנה אחד עם שאר המתחרות בקטגוריה.

  עם זאת, ניתן לומר כי מבחן הדרכים שעשינו לפיג'ו 5008 עמד בהצלחה בכל הפרמטרים, ויש לזכור כי מדובר ברכב משפחתי שמטרתו היא חוויית נסיעה מפנקת ושקטה לצד ביצועים מרשימים שלא היינו מצפים ממכוניות בקטגוריה זו. על כן, ניתן לומר כי פיג'ו אכן יצרה הפעם אריה על הכביש, וזו תהיה בהחלט תהיה החלטה נכונה למהירי ההחלטה שביניכם.