פג'ו 107 – היפהפיה הקטנה

 • פג'ו 107 – היפהפיה הקטנה

  ברחובות הערים בישראל ובכל רחבי אירופה ואסיה (סה"כ 48 מדינות) בולטת מכונית קטנה שמושכת תשומת לב – פג'ו 107. הלהיט הקטן, השובב והמקסים נולד לרחובות העיר ולכבישים שמחברים את העיר לפרברים, מתוך שיתוף פעולה בינלאומי בין שלושה מותגי על של עולם הרכב – פג'ו, סיטרואן וטויוטה. המימדים הקטנטנים של פג'ו 107, אחת המכוניות הקטנות ביותר בקטגוריית המכוניות הקטנות, והעיצוב שלה שבו את לב הצעירים העירוניים, שהפכו את הקטגוריה לאחת החשובות היום בתעשיית הרכב.


  מי שרכוש מכונית קטנה כמו פג'ו 107 מגיע עם כמה וכצמה ציפיות ברורות; ראשית, הנוחות בנושא החניה וכאן אין בכלל ספק כי פג'ו 107 הקטנטנה עונה על כל הציפיות. היא תיכנס גם למקומות חנייה פצפוניים ואפילו מאפשרת חניה חזיתית במקום צדית.

  צריכת הדלק של פג'ו 107 מגיע לכ-22 ק"מ לליטר (עפ"י הצהרת היצרן) נתון שמציב אותה כאחת המכוניות החסכוניות ביותר בתדלוק, ענין שודאי חשוב מאוד לצעירים.

  כושר התמרון של פג'ו 107 גבוה מאוד, כיאה למכונית קטנטנה עם גלגלים בחתך נמוך ובסיס גלגלי של 234 ס"מ. במידה רבה מדובר בקטנוע עם ארבעה גלגלים. אלא שאז מסתכלים על עוצמת המנוע המספק כ-70 כ"ס ומבינים שמדובר בשלב אבולוציוני חדש שמחבר את העולם הדו-גלגלי עם העולם הארבע-גלגלי.

  פג'ו 107 מגיעה בשני דגמים עם גיר אוטומטי ועם גיר ידני שהופך בזמן האחרון יותר ויותר פופלארי בקרב צעירים עירוניים שרוצים את חווית הנהיגה מצד אחד וחיסכון משמעותי בעלויות מצד שני. הדגם הידני כולל חמצישה הילוכים שמספקים חווית נהיגה משכנעת.

  נפח תא הנוסעים מיוע דל ארבעה אנשים בישיבה מרווחת. תא מטען עם קיבולת של כ-140 ליטר מבטיח כי גם נסיעה לחופשה עם מטען משמעותי תהיה נוחה ונינוחה. פג'ו 107 הוא אוטו קטן אבל מרווח ביותר מסוגו.

  הפינוק בפג'ו 107 נמשך עם שפע אביזרי נוחות כגון חלונות חשמליים, מערכת שמע, מיזוג אויר ועוד.

  בתחום הבטיחות פג'ו 107 הקטנה מתנהגת כמו גדולה, עם 6 כריות אויר וארבעה כוכבי בטיחות.
  אבל כל התכונות האלה, החשובות והמבטיחות, שמציבות את פג'ו 107 בטופ של תעשיית הרכב בטלות בששים לעומת העוצמה של העיצוב המקסים והשובב של הפג'ו 107. אנשים מתאהבים בה במבט ראשון.

  למפרט פיג'ו 107