פיג'ו 208 – מיני עם מקסימום יתרונות

 • פיג'ו 208 – מיני עם מקסימום יתרונות

  הפיג'ו 208 החדשה משלבת מראה קומפקטי עם נוחות מקסימלית.

  ה-208 היא דגם הסופר-מיני של פיג'ו ומציעה את הקומפקטיות של מכוניות המיני העירוניות עם הנוחות והפינוק של המשפחתיות, לצד רמות אבזור מפתות. האם תצליח המכונית הצרפתית לכבוש את העיר ואת ליבו של הישראלי?


  מראה חיצוני

  כיאה למכונית המתיימרת לתת לבעליה אקסטרה, הפיג'ו 208 משדרת נוחות וחדשנות כבר משלב בחינת המראה החיצוני שלה. עיצובה משלב את הסגנון הקלאסי של יצרנית הרכב הצרפתית – קווים חלקים, מכסה מנוע קצר ושמשה קדמית רחבה בזווית אווירודינמית – עם גימורים עדכניים ונגיעות שמזכירות את מותגי הרכב מן המזרח הרחוק, שכל כך פופולריים בארץ.

  אבזור

   הפיג'ו 208 מגיעה בשלושה סטנדרטים: Access, Active ו- Premium. בכל הרמות, היא מגיעה עם הגה קטן וספורטיבי, שמתכוונן לגובה ולעומק, מערכת מיזוג מקורית שמותאמת לארצות חמות ומערכת שמע איכותית. זו נשלטת מן ההגה בדגם הבסיסי ובאמצעות מסך מגע מרכזי בגודל 7 אינטש בסטנדרט ה-Active וה-Premium.

  גם בדגם ה-208 ניכר הדגש אותו מציבה פיג'ו על בטיחות הנהג/ת והנוסעים. היא מגיעה עם מוט הגה קורס בשעת תאונה ועם שש כריות אוויר – שתיים מלפנים וארבע צדיות. כמו כן, ניתן לנטרל את כרית האוויר לנוסע שליד הנהג, לשם הסעת תינוק במושב הקדמי. בשעת נסיעה מעל 10 קמ"ש ישנה נעילה אוטומטית של כל הדלתות, ובזמן תאונה – פתיחה אוטומטית.

  מערכות הבטיחות האקטיבית של ה-208 כוללות ESP לבקרת יציבות, ABS למניעת נעילת גלגלים בשעת בלימה, BAS לתגבור בלימה בעת הצורך, ASR לבקרת משיכה ו-EBD לחלוקת בלימה.

  דגמי ה-Active וה-Premium מצוידים גם בשורה של אביזרים נוספים, ביניהם בקרת שיוט, מערכת להגבלת מהירות, מחשב דרך ועוד. בנוסף לאלה, דגם ה-Premium מבדיל עצמו מקודמיו עם תוספות, כגון הדלקה אוטומטית של אורות מעבר בהתאם לעוצמת האור, חיישני עזר לחנייה, מראה פנימית מתכהה אוטומטית, מערכת אקלים נפרדת לנהג ולנוסעים, מסנן פחם פעיל ואפילו תא הכפפות מגיע מקורר למשקאות ולמזון.

  פנים הרכב

  הקו העיצובי הנקי של ה-208 ממשיך לבוא לידי ביטוי גם בתוך תא הנוסעים. ראויה לציון תנוחת הישיבה הספורטיבית, אשר מעניקה תחושת שליטה ונוחות, לצד מרחב נדיב. אף על פי שמדובר במכונית קומפקטית, הן הנוסעים מלפנים והן הנוסעים מאחור יכולים ליהנות מחלל מספק ומעוצב היטב.

  במסגרת עיצוב חלל-הפנים, בולטת המחשבה מאחורי הנדסת האנוש סביב הנהג. בדגמי Active ו-Premium צג המגע בלוח המכשירים נוח ונגיש, ומעניק לנהג גישה קלה למערכות השונות, לרבות מערכת השמע, הדיבורית וה-GPS.

  המנוע וחוויית הנסיעה

  פיג'ו 208 מגיעה עם דור חדש של מנועי 3 צילינדרים, המציעים שיפור אמתי בצריכת הדלק ובפליטת CO2 (99 - 104 גר' לק"מ, כתלות במפרט הדגם). בנוסף, מצוידת המכונית בטכנולוגיית Stop & Start, שמדמימה את המנוע אוטומטית בזמן עצירה ומתניעה מחדש בנסיעה, וכך מסייעת להפחית משמעותית את צריכת הדלק. עם מנוע מתקדם ותכנון חכם, המכונית מספקת חוויית נסיעה שקטה, נוחה וחסכונית.

  לסיכום

  פיג'ו 208 היא מכונית קומפקטית עירונית, עם מודעות למה שחשוב באמת: נסיעה בטוחה, צריכת דלק נמוכה, טביעת רגל אקולוגית מופחתת ונוחות. ככזאת, היא מספקת תחרות לא פשוטה לדגמים מקבילים, כגון קיה ריו, טויוטה יאריס או פולקסווגן פולו.