יונדאי i30: לצאת לנופש על הכביש

 • יונדאי i30: לצאת לנופש על הכביש

  אחת המהפכות הגדולות שעוברות על עולם הרכב בשנים האחרונות היא מהפכת "חמש הדלתות": מכונית ההאצ'בק שמתהדרת בחלק אחורי מקוצר שהמרכיב הבולט בו הוא הדלת של תא המטען (לרוב עם אפשרות לקיפול המושב האחורי כדי להגדיל את הקיבולת) נחשבה בעבר לאחות השימושית אבל לא-סקסית-בעליל של דגמי הסדאן בעלי החלק האחורי הבולט והמהודר.  היום מכוניות ההאצ'בק הן פריט אופנתי גם בתור מכונית משפחתית עם הרבה מקום וגם בתור מכונית לטיולים עם שיק ספורטיבי. באופן טבעי, אחת המכוניות המובילות בין דגמי ההאצ'בק יוצרה על ידי יונדאי הקוריאנית – החברה שמראשית דרכה שמה דגש על מראה נאה ואופנתי, נוחות ואיכות נהיגה, ושלל גורמים שנותנים לכל יציאה אל הכביש תחושה של יציאה לנופש. דוגמה בולטת לתחושה הזו נוצרת מנהיגה בדגם יונדאי i30.

  יונדאי i30: קטנה וחכמה על הכביש

  מכוניות ההאצ'בק אמנם משדרות מדי פעם תחושה של זריזות וקומפקטיות, אבל התחושה הזו נוטה להיעלם כאשר עולים איתן על הכביש ומתחילים לנסוע – המאמץ שהרכב נדרש לו מתבטא לעיתים קרובות ברעשים לא-נעימים ובמפגשים מטלטלים עם מכשולים בדרך. בתחום הזה, ליונדאי i30 יש יתרון גדול על המתחרות כמו דגמי ההאצ'בק של ההונדה סיוויק והפורד פוקוס: ההגה וששת ההילוכים של היונדאי i30 מגיבים בצורה אופטימלית, והרכב יודע להתמודד גם עם תנאי-כביש קשים ולחסוך מהנוסעים מהמורות ומכשולים שהוא עבר עליהם, ולרוב גם רעשי מנוע מיותרים. בעת ייצור הדגם הושם דגש מיוחד על הפחתת המשקל שלו ועל מערכות ידידותיות לסביבה שגם הופכות אותו לחסכוני בדלק עם צריכה של 11 קילומטר לליטר.

  יונדאי i30: הדברים הקטנים שעושים את ההבדל


  בדומה לדגמים האחרים של החברה, גם היונדאי i30 מתהדר בעיצוב מרשים. מקדימה, מדובר ברכב עם חוטם בולט, תקיף ואווירודינמי שנראה נהדר בזמן נסיעה על הכביש. החלק האחורי, לעומת זאת, הוא מקוצר ונותן תחושה משפחתית חמימה ונעימה. גם בתוך הרכב, היונדאי i30 מספקת מראה ומגע מצוינים בזכות שימוש בחומרים ועיצוב מהאיכות הכי גבוהה שיש.

  יונדאי i30 היא רכב מפנק במיוחד בכל הנוגע לאבזור. מלבד בקרת האקלים והשמע שהרכב מספק עבורן שליטה מלאה ומדויקת, הדגם מגיע גם עם גג שמש פנורמי שניתן לפתיחה וסגירה, ותא כפפות עם מרחב גדול שמאפשר גם לצנן בו משקאות.

  יונדאי i30 הויא רכב מומלץ, לא רק בזכות הביצועים המצוינים אלא גם בזכות חוויית הנהיגה הנהדרת.

  למפרט מלא של יונדאי I30