יונדאי i35 – סדאן במבחן

 • יונדאי i35 – סדאן במבחן

  יונדאי i35 היא דגם הסדאן של יצרנית הרכב הקוריאנית. כמו אחותה הקומפקטית יותר, ה-i30, עיצובה מותאם למגמות העדכניות באופנת הרכב. חזית המכונית חושפת פנסים מלוכסנים ונחושים. בצדדים, בתי הגלגלים מורחבים והעיצוב הזורם מודגש על ידי חיטוב נאה המעטר את הדלתות לכל אורכן. בצדה האחורי, תא המטען משתלב בצורה מושלמת עם קווי המתאר, וכך גם הפנסים המוארכים.


  אבזור

  היונדאי i35 מגיעה בשני סטנדרטים – Inspire 1.6 הבסיסי, ו-Supreme 1.6 המשודרג. בחירה ב-Supreme תקנה לכם פיצ'רים כגון מיזוג אוויר מפוצל עם בקרת אקלים, מטהר אוויר Ionizer, חלון גג חשמלי ומושבים משולבים עור ובד. יחד עם זאת, שני הסטנדרטים מספקים חבילת אביזרים מכובדת, הכוללת, בין השאר: הגה טלסקופי המתכוונן לגובה ולעומק, מערכת שליטה על ההגה, לשליטה על מערכת השמע, על מערכת השיוט ומחשב הדרך, כניסות USB/AUX/Ipod, חלונות ומראות חשמליים ועוד.

  פנים הרכב

  תא הנוסעים של ה-i35 מרווח, מלפנים ומאחור, בזכות בסיס הגלגלים הרחב שנכנס לאופנה במכוניות רבות בשנים האחרונות. מבחינת הפלסטיקה בתא הנוסעים, אף על פי שגרסת ה-Supreme אכן נראית טוב יותר, גם גרסת ה-Inspire נראית מצוין. יש לציין כי ניכרת העובדה שדגם זה עוצב כרכב משפחתי. הוקדשה בו מחשבה לאינספור אלמנטים קטנים שעושים הבדל גדול, כגון תאי אחסון פונקציונאליים רבים, כפתורי שליטה נוחים, מושבים אחוריים נוחים ומרווחים ועוד. בזכות אלה, כמו גם בזכות תא המטען המרווח שמציע נפח העמסה של 485 ל', הסדאן הזאת מרוויחה לא מעט נקודות זכות.  

  חוויית הנסיעה

  ל-i35 נפח מנוע של 1.6 ליטר, המעניק לה תפוקה של 135 כ"ס. תיבת שישה הילוכים אוטומטית זריזה ויעילה תורמת אף היא לנוחות השליטה ולחיסכון בדלק. הקוריאנית המשפחתית הזאת נותנת תפוקה של 5.6 ליטרים ל-100 ק"מ, בנסיעה חלקה, ו-9.4 ליטרים ל-100 ק"מ בנסיעה עירונית.

  לסיכום

  היונדאי i35 היא מכונית סולידית, המהווה צעד נוסף לבניית המוניטין של יצרנית הרכב הקוריאנית, בהשוואה למתחרותיה האירופיות. היא חזקה יותר מן הפורד פוקוס סדאן, קלה יותר מן האופל ברלינה ובסך הכול מהווה חברה מכובדת וראויה במשפחת היונדאי.