סיטרואן C3 פיקאסו – מפנה לך מקום על הכביש

 • סיטרואן C3 פיקאסו – מפנה לך מקום על הכביש

  עודף צניעות מעולם לא אפיין את יצרני הרכב ברחבי העולם, ובכל זאת נדרשת לא מעט חוצפה כדי לתת לדגם של רכב את השם "פיקאסו" ולהזמין השוואות בין החזון שמאחורי הדגם לזה שהיה לאחד מגדולי האמנות המודרנית.


  אבל השוואה כזו כנראה באה באופן טבעי לאנשי סיטרואן שעוד מראשית דרכם במאה הקודמת הוכיחו שייצור רכבים תעשייתי יכול להיות גם אמנות באמצעות מגוון החידושים אותם הציגו לשוק הרכב האירופאי והעולמי. ויש עוד גורם שמחבר בין האמן הספרדי הגדול לדגם ה-C3 של חברת סיטרואן: העיצוב הקובייתי של הדגם בהחלט מזכיר קצת את עבודותיו של אבי סגנון הקוביזם (Cubism).

  העיצוב הזה, שמספק לרכב מראה נאה ולא-שגרתי על הכביש, משקף גם את היתרונות של ה-C3 פיקאסו כמיקרו-ואן – רכב המשלב בין מכונית משפחתית לואן. אחד מאותם יתרונות הוא המרווח העצום שיש לנוסעים במושבים הקדמיים, במושבים האחוריים וגם למטען. קשה להאמין שאת כל המרחב הזה מספק רכב באורך של ארבעה מטרים בלבד. קיפול מושבים יכול לספק מקום למטען של לא פחות מ-1,500 ליטר. גם בתחום הזה סיטרואן מתחברת למורשת שלה: על דגמי ה-CV2 המיתולוגיים שלה, שהפכו ללהיט בקרב איכרי צרפת, נהוג היה לומר כי הם מיועדים ל-"שני אנשים ומטען".

  את המטען הגדול הזה ה-C3 פיקאסו מובילה עם צריכת דלק חסכונית של 15.1 קילומטר לליטר, מה שהופך אותה לרכב משתלם במיוחד עבור כל מי שצריך להעביר מטענים בקנה מידה קטן ובמינימום הוצאות. החיסכון הזה בדלק מגיע דרך פתרון יצירתי במיוחד: הדגם מצויד בתיבת-הילוכים ידנית בלבד. עבור מי שכבר התרגל להילוכים האוטומטיים, תיבת ההילוכים של ה-C3 תדרוש זמן הסתגלות, אבל בסופו מחכה לנהג התמודדות מצוינת עם תנאי הכביש שבאים כאמור ביחד עם חיסכון משמעותי בדלק.

  הסיטרואן C3 ממשיכה את הקו של יצרנית המכוניות הצרפתית הותיקה ביצירתיות שהיא מגייסת לשירות לקוחותיה כדי להפוך את חוויית הנהיגה שלהם לנוחה, מהנה ואפילו אמנותית.

  סיטרואן פיקאסו c3 - מפרט רכב