טויוטה קורולה – חדשנית גם בצריכת דלק

 • טויוטה קורולה – חדשנית גם בצריכת דלק

  רכבים יפנים חלשו לא מכבר על שוק המכוניות העולמי, והישראלי בפרט. אנו עדים למגמת עלייה משמעותית נוספת בשנתיים האחרונות המביאה עמה סוגות טכנולוגיה חדשות המרטיטות את ליבם של אוהבי המשפחתיות, בדמות מכונית משפחתית משולבת ביצועים שלא היו מאכזבים אף בעל מכונית ספורט קטנה.


  זאת ועוד, לאור ביצועים מרחיקי לכת המחושבים פר קילומטר, או נכון יותר לומר פר מטר או אם תרצו, מחושבים על כל טיפת דלק. כלומר, ההשערה כי מכונית עם ביצועים טובים על סף המצוינים בהכרח חלשה בצריכת דלק, שכן המציאות של היום, מצריכה מצב אחר לגמרי.

  הכירו את טויוטה קורולה החדשה

  בבחינת כישוריה של המכונית אין עוררין – קלה, נוחה, נעימה והכי חשוב אמינה. אך עניין האמינות ז
  לג מעט לאחרונה בעינו של הקהל הישראלי כשאל מולה צצו דגמי משפחתיות בעלי יכולות הדומות לה בביצועים אך שונות ממנה שנות אור בכל הקשור לצריכת דלק.

  לראייה, דגמיה הקודמים של הקורולה היו אמנם בעלי מנוע זהה לדגם החדש, אך האחרון היה צורך בדלק כאילו ומדובר בשקית טרופית. יחד עם זאת, המנוע הנוכחי מגיע עם כוחות סוס רבים יותר, 134 במספר, לעומת 124 בדגם הקודם, ומצויד בתיבת שבעה הילוכים (שוב, לעומת השישה הקודמים) מעולה ובמערכת הזרקה חדשנית העוזרת לה בחיסכון משמעותי בצריכת הדלק.

  כאשר מדובר במכונית משפחתית, אין זה ברור מאליו כי היא תהיה בעלת נתון צריכת דלק נמוך, ועם זאת הקורולה החדשה מצטיינת בכך בגבורה עם נתון מדהים של 14.4!

  יתרה מכך, אנו התרשמנו גם מאופן הנסיעה השקטה, יכולת התאוצה והשקט המופתי בזמן הנסיעה.

  לצד כל אלו, מדובר בחיסכון משמעותי בדלק גם בין אם הרכב נוסע בכביש עירוני או בינעירוני, עדיין מורגש שינוי בתפיסה בקרב היצרנית היפנית שהצליחה להתעלות על רכבים רבים בקטגוריה!

  שתהיה לכם נסיעה טובה וחסכונית!