יונדאי i35 – מלכת החיסכון (בצריכת דלק)

 • יונדאי i35 – מלכת החיסכון (בצריכת דלק)

  רק לפי הכותרת ניתן להבין את מהותה של מכונית הדגל של חברת יונדאי, הi35 החדשה. אך לשם אישוש הכותרת המלבבת יש לתת מעט רקע ולהצהיר כבר עכשיו – זו לא היונדאי שהכרתם.


  אחרי כברת דרך אותה עברה החברה בשנים האחרונות, מהאקסנט, דרך האלנטרה וכלה בדגמיה החדישים ביותר מסדר ה-"i", אין ספק שיונדאי מנצחת בכל הנוגע לנוחות לביצועים.
  יש להניח כי כאשר אנו מציינים ביצועים המופקים ממנוע ה1.6 החדשני, מדובר בביצועים חסכוניים, וכפי שהכותרת מתארת הבנתם כי למרות כוחות הסוס המכובדים (132) ותיבת ההילוכים החזקה (6), אנו מקבלים פצצה מתקתקת וחסכונית בצריכת דלק בדמוי רכב מנהלים / משפחתי המענג בנסיעתו.

  כברת דרך – במעט דלק

  לצד אלו, ליונדאי i35 יש יכולת טובה והתנהגות מאוזנת ובטוחה על הכביש, וכמו כן תחושה קלילה במהלך הנסיעה דבר שאינו מובן מאליו בקטגוריית המנהלים הגדולה. רכבים בסדר גודל כזה לרוב כבדים על הכביש ובכך מצטיינת יונדאי i35 יתר על המידה מהאחרים – קלה וזריזה בהיגוי ובתמרון הן במהירויות גבוהות והן בנמוכות.

  יחד עם זאת, ישנו חיסרון מובהק לi35 מהמתחרות, אבזור הפנים המורכב מפלסטיק כולו, אינו ראוי למכונית מנהלים, וודאי שלא למכונית כמו זו. אך אם נחזור לרגע למהותה של הכותרת – היתרון המשמעותי ביותר הוא כאמור הנתון המדהים שמביאה הi35 בצריכת דלק ממוצעת – 15.2 – ומכאן, שרכב שמציג נתון מדהים שכזה אינו מובן מאליו שיתנהג על הכביש בצורה איכותית וטובה כפי שצוין לעיל.

  כלומר, היונדאי i35 החדשה היא בהחלט לא פחות ממדהימה ומהווה לדוגמה למופת לרכב איכותי, מפנק וחסכן (משמעותית) בצריכת הדלק.