פיג'ו 308SW – מכונית ענקית עם צריכת דלק מזערית

 • פיג'ו 308SW – מכונית ענקית עם צריכת דלק מזערית

  הפיג'ו 308SW החדשה מצוידת במנוע 1.2 ליטר המפיק עוצמה של 130 כ"ס שמאפשרים לה תמרון ושיוט מופתי על הכביש. אמנם מדובר במעט כוחות סוס, אך האחרונים משולבים אל תיבת שישה הילוכים המפצים על הכוח המועט (באופן יחסי) לרכב בסדר גודל כזה. מכאן, מה שנוצר הוא חיסכון מושלם בצריכת דלק.


  לראייה, כאשר עשינו בדיקות ומבחני דרכים למכוניות אחרות בקטגוריה שהיו בעלי מנועים גדולים יותר, ובעלי כוחות סוס גבוהים (142 ומעלה) נדמה היה כי עוצמה גוברת על חיסכון בדלק וכי רכב בגודל כמו זה עשוי היה לשייט ב11 ק"מ לליטר לכל היותר. הבעיה היא שטעינו.

  הגודל, לא קובע

  בחינה מקרוב של ה308SW העלתה כי כיום, בטכנולוגיית הגירים המשולבים בתיבה רציפה ומצמד כפול, אין כל צורך במנוע גדול אשר בסופו של דבר רק משפיע לרעה על צריכת הדלק.
  על כן, השכילו בפיג'ו להיפטר מהמנוע הגדול כבעבר (1.6), ולתחזק את המשפחתית המפנקת במנוע שישה הילוכים קטן וחסכוני. מדובר בחיסכון מדהים ושיפור ניכר בשונה מדגמי העבר, הבא לביטוי ב19.2 ק"מ לליטר, כך שחלה מגמת עלייה חשובה ומשמעותית בצריכת דלק מדגמים קודמים.

  מעבר לכך, הפיגו' 308SW החדשה, מתנהגת בצורה מושלמת על הכביש ומבצעת סיבובים במהירות וביעילות בדרכים עירוניות ובין-עירוניות.

  לצד אלו, ה308SW מגיעה עם אבזור איכותי שאינו מאפיין לרוב את המתחרים בקטגוריה. תא הנהג והנוסעים מרופד ונוח לישיבה במיוחד. ברכב מצויים 7 מושבים נוחים ומפנקים במיוחד, כידוע במכוניות צרפתיות, 2 מקדימה (נהג ונוסע) ועוד חמישה מושבים מתקפלים למצב תא מטען ענק, וכל אלו זיכו את ה308 בציונים גבוהים בקטגוריית הבטיחות.

  אנו רואים כי הפיג'ו 308SW החדשה, לא רק מתהדרת ביכולות מצוינות על הכביש ובנוחות נסיעה ממדרגה ראשונה, אלא גם בצריכת דלק נמוכה ונוחה לכל כיס – כך הגודל כמו שהבנו כבר, לא קובע.