סיטרואן C5: יפה וחכמה

 • סיטרואן C5: יפה וחכמה

  המונח "מכונית מנהלים" הגיע לישראל מבריטניה, שם הוא נטבע לראשונה כשמן של המכוניות הגדולות והמרשימות שחרכו את מערכת הכבישים המהירים החדשה של הממלכה בשנות ה-60 והפכו לסמל-סטטוס. הישראלים התחילו לגלות עניין במכוניות המנהלים עשרים שנה לאחר מכן, כשדגמי רכב גדולים ומרשימים יותר התחילו להגיע גם לארץ הקודש.  הטעם של רוכשי הרכב בארץ ובעולם הספיק להשתנות לא-מעט מאז אותו עשור, אבל מרבית דגמי מכוניות המנהלים התעקשו לדבוק בנוסחה העתיקה – כמה שיותר גדול יותר טוב – נוסחה שלא בהכרח מתיישבת עם המגמות העכשוויות של עיצוב והתנהגות על הכביש. ובכל זאת, בין כל דגמי מכוניות המנהלים בולטת במיוחד הסיטרואן C5 שחוללה מהפכה, במיטב המסורת של היצרנית הצרפתית.

  סיטרואן C5: מכונית מנהלים מפוארת ומשפחתית מצטיינת

  הבולטות של הסיטרואן C5 על רקע מכוניות המנהלים האחרות נובעת בעיקר מהניסיון של היצרנים האחרים לאזן בין שוק המנהלים הוותיק לשוק העדכני של מכוניות משפחתיות. חלק מהיצרנים פשוט מתעלמים מההתפתחויות שעברו על השוק בעשורים האחרונים, כמו במקרה של ה-B4 של סוברו (עיצוב כבד ומיושן, ביצועים לא-מרשימים על הכביש וצריכת-דלק בזבזנית) ואחרים הולכים רחוק מדי עם ההתאמה לשוק המשפחתיות, כמו בדגם היונדאי i40 (עיצוב סטנדרטי מדי, שההבדל בינו לבין משפחתית מהשורה לא ממש מורגש, עם צריכת דלק שלא מצדיקה אותו). ההצלחה הגדולה של הסיטרואן C5 נובעת מהשילוב האלגנטי והלא-מתאמץ בין הפאר של מכוניות המנהלים הוותיקות להתנהלות של המשפחתיות העכשוויות.

  סיטרואן C5: לנהוג אל המאה ה-21

  השילוב הזה ניכר כבר בעיצוב של הרכב. מבחוץ, מדובר ברכב עם מראה ספורטיבי שנראה כאילו הוא נוצר כדי להסתער על מסלול המרוצים הקרוב. מבפנים, מגלים רכב עם הרבה מאוד מקום – לאורך, לרוחב ולגובה – עבור אלה שיושבים מקדימה וגם מאחורה, עם תצפית מצוינת על כל מה שקורה בכביש ותגובה מצוינת של הרכב להגה ולהילוכים.

  התגובה הזו מאפיינת את האלגנטיות שבה הסיטרואן C5 מתנהגת על הכביש. היא מתמודדת היטב עם דרכים משובשות ומכשולים, שהתהודה שלהם כמעט ולא מגיעה אל היושבים בתוכה. מנוע ה-1.6 ליטר טורבו מספק לסיטרואן C5 עוצמה של 156 כוחות סוס, בלי יותר מדי רעשים ונהמות ועם צריכת דלק חסכונית של 14.9 קילומטר לליטר. הסיטרואן C5 זכתה בציונים גבוהים מאוד במבחני ריסוק, והיא מגיעה עם 7 כריות אוויר שמספקות הגנה מקיפה.

  חוויית הנהיגה בסיטרואן C5 מתעצמת בזכות האבזור העשיר שמתלווה אליה. לנהג יש שליטה מצויינת על המראות, בקרת האקלים (מלפנים ומאחור), מערכת השמע (עם שישה רמקולים משובחים, אפשרות לשמוע קבצי MP3 וחיבור בלוטות') ובקרת שיוט. אם אתם מחפשים רכב שגם נראה טוב וגם מספק את חוויית הנסיעה המשפחתית המושלמת – הסיטרואן C5 היא בשבילכם.

   

  למפרט מלא של סיטרואן C5