סיטרואן C5 – המכונית שעובדת עבור הנהגים שלה

 • סיטרואן C5 – המכונית שעובדת עבור הנהגים שלה

  לישראלים יש סיפור אהבה ארוך עם סיטרואן (Citroen), שהופך אותה לאחת מיצרניות הרכב האירופאיות הפופולאריות ביותר בארץ הקודש מזה כמה עשורים.


  הסיבות לפופולאריות הזו יכולות להיות עניין למחקר אנתרופולוגי לא פחות משהן יכולות להיות עניין למחקר השוואתי בין כלי רכב. יכול להיות שמדובר בגאוות-יחידה בשל יהדותו של מייסד החברה אנדרה סיטרואן. ואולי הישראלים נמשכים לסיטרואן בגלל שמאז ימיה הראשונים, תחת החזות האירופאית האלגנטית שלה, היא תמיד היתה פלמ"חניקית קשוחה שיכלה להתמודד עם דרכי-העפר של הכפרים בצרפת באותה אלגנטיות שבה היא דהרה על הכבישים של פאריס. וזה כנראה הסוד שהופך את הדגמים של סיטרואן לפופולאריים בקרב הישראלים – מדובר במכונית שעובדת קשה בשביל הנהגים שלה, כדי שהם ירגישו בנוח. אין כמו הדגם סיטרואן C5 של החברה כדי להוכיח את זה.
  סיטרואן C5 הוא דגם המשפחתית הגדולה של סיטרואן ששומר ביציבות על מעמדו בקרב דגמי הרכב המשפחתיים מאז הוצג בתחילת המאה הנוכחית. העיצוב החיצוני שלו משדר את גישת ה-"ישר ולעניין" שכנראה מתחברת גם היא למנטליות של הנהגים בישראל: נאה, אבל לא מצועצע. את הרושם החיובי שלה סיטרואן C5 מעדיפה לעשות קודם על מי שנוהג ונוסע בה. והרושם הזה מתחיל כשנכנסים למכונית ומגלים את היתרון הגדול שלה: מקום, והרבה מאוד ממנו. בהתאם למסורת ארוכת-שנים של החברה, סיטרואן C5 מאפשרת לנהגים ולנוסעים להתרווח במושבים שלהם בלי צורך להדחק, והחוויה מזכירה לעיתים נסיעה בלימוזינה יותר מאשר ברכב משפחתי (בהקשר הזה אפשר להזכיר שלסיטרואן C5 קיימת גם גרסת סטיישן). לא רק המרחב, גם החומרים האיכותיים מהם עשויים המושבים (עם אפשרות לכיוון-חשמלי וריפוד משובח) ותא-הנהג – מההגה ועד ללוח-המכשירים – נועדו לספק לנהג ולנוסעים חוויה של נסיעה נוחה ונינוחה. הגדולה של סיטרואן C5 מתגלה כאשר עולים איתה על הכביש ומרגישים את האופן שבו היא מתמודדת עם מהמורות, פניות, בלימות-פתע ועוד מכשולים. או ליתר דיוק, לא מרגישים אותם: הדגם סופג את מרבית הזעזועים על הכביש מבלי להעביר אותם ליושבים בתוכו.
  חובבי הסיטרואן המושבעים מתעקשים לנהוג בדגם כשהוא מצויד בתיבת-הילוכים ידנית, וטוענים שרק כך ניתן למצות את היתרונות שלה. אבל עבור אלו שמעדיפים את ההילוכים האוטומטיים אין מה לדאוג – גם אותם אפשר למצוא בדגם סיטרואן C5, וגם כאשר הם מותקנים בו הוא מספק את מירב הנוחות עבור הנוסעים בו.

  לדף מפרט סיטרואן C5