מהו ליסינג תפעולי?

 • מהו ליסינג תפעולי?
  שיטת הליסינג התפעולי היא שיטה מוכרת לעסקאות של השכרה ורכישת רכבים, בעיקר מול חברות עסקיות. שמעתם את המונח ואף פעם לא הבנתם אותו עד הסוף? ובכן, בפניכם הסבר מקיף על תופעה זו.

  שיטת ליסינג תפעולי היא שיטה המיועדת לרוב לחברות או ארגונים בה מתבצעות עסקאות "חכירה" על רכבים. בשיטה זו, הלקוח בוחר את סוגי הרכבים בהם מעוניין ומשלם זכום חודשי קבוע מראש לתקופת זמן ידועה מראש- בעוד שהתשלום כולל בתוכו את הטיפול השוטף של הרכב.

  התשלום כולל בתוכו שירותים יעילים כגון: טיפולים שוטפים, ביטוח, שירותי חילוץ וגרירה, סיפוק רכב חלופי, שירותי נהגים ומוקד טלפוני הזמין ללקוח עשרים וארבע שעות ביממה. חשוב לזכור, כי בשונה משאר סוגי הליסינג (מימוני או פרטי), בליסינג תפעולי חברת הרכב דואגת לכל האחזקות השוטפות, טיפולי הרכב, הביטוחים והרישיונות.

  סוגי הליסינג התפעולי

  לליסינג תפעולי יש שני סוגים. הראשון, הוא הליסינג התפעולי החלקי. בסוג זה, נעשה תשלום חודשי עבור הרכב, ביטוח מקיף, אגרת רישוי וביטוח חובה. בליסינג זה הלקוח מחויב בתשלום נוסף אם מתבצעת חריגה מהקילומטראז' שנקבע מבעוד מועד. השני, הוא הליסינג התפעולי המלא. סוג זה כולל תשלום חודשי קבוע עבור הרכב בתוספת של שירותי אחזקה מלאים וחבילת שירות מקיפה. בסוג זה, הלקוח איננו מתעסק בדבר הקשור ברכב מלבד התשלום החודשי, ומקבל את כל השירותים הנחוצים למען נוחיותו ותפעולו השוטף של הרכב.

  למה בעצם ליסינג תפעולה?

  ובכן, אם כבר אתם דוגלים בהשכרת רכבים, למה לא לעשות זאת מבלי להיות חייבים להתעסק בבירוקרטיות של הרכב? תנו לעצמכם ראש שקט, והניחו לחברות הרכב לספק עבורכם את כל הצרכים הנחוצים לכם לתפעול הרכב. ככה תוכלו להיות רגועים ולדעת שבכל תקלה יש מי שיירתם לעזרתכם.